Podpořte nás! - Balladine
24799
page-template-default,page,page-id-24799,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
BALLADINE VÁS POTŘEBUJE <3

Milé studentky, studenti, vážení rodiče a příznivci naší školy!

 

Tato stránka je zde proto, aby Vás informovala o situaci, ve které se aktuálně Balladine nachází, jaké jsou naše vize do budoucna a jak můžete i Vy naší škole pomoci.

 Momentální situace školy je obtížná, ale prozatím naštěstí stále řešitelná. Velmi mě mrzí, že nám bylo v posledním semestru bylo umožněno tak málo osobních lekcí a doufám, že Vám videovýukou dostatečně nahrazujeme nuceně zameškaný čas. Věřte prosím, že ani pro nás lektorky a celý realizační tým tyto podmínky nejsou zdaleka ideální a všichni nám velmi chybíte.

 

9 let se nám dařilo spolu tančit…

V únoru 2012 jsme založili v Brně taneční školu Balladine. Škola tedy na brněnské půdě působí již téměř 9 let a za tu dobu si vybudovala stabilní, troufám si říct až unikátní pozici na brněnské taneční scéně. Jedná se o soukromou taneční školu, a proto je samozřejmé, že část aktivit musí být výdělečná, neboť pravidelné měsíční náklady jsou nemalé. Zisky školy ale nikdy nebyly velké, škola byla sice až do roku 2020 vždy schopná plnit své závazky bez potíží, ale jinak se opravdu jedná spíš o službu lidu, kterou já i celý tým lidí okolo školy děláme hlavně z lásky k baletu. 


Protože milujeme tanec
….

Těžiště našich aktivit leží ve výchově nové taneční generace. Vyučujeme tanci děti od 2,5 roku, pořádáme kurzy přípravy na konzervatoř i zájmové a poloprofesionální kurzy pro dospělé studenty. Všechny naše kurzy jsou bilingvální (Aj), čímž podporujeme i multikulturní život v Brně. Za školou stojí silná komunita, za normálních okolností máme ročně přibližně 350 studentů a učí je 6 lektorek, které tato činnost živí. Současně se každoročně věnujeme mnoha neziskovým projektům, ať už ve vlastní produkci (například pravidelné workshopy s tanečníky baletního souboru NdB a taneční představení s účastí cca 400 návštěvníků) nebo jako účastníci veřejných akcí v Brně. Na tyto neziskové projekty pravidelně čerpáme dotace z různých zdrojů (Statutární město Brno, MČ Brno-Střed, soukromé nadace). Do aktivit školy dáváme celé srdce i veškerou sílu.

 

Jak jsme se nevzdaly…

I přes těžkou situaci v roce 2020, kdy jsme měli téměř polovinu sezóny zakázanou činnost a nemohli jsme dostatečně nacvičovat, se nám v období červenec – září 2020 podařilo zrealizovat mnoho neziskových veřejných produkcí: celoroční projekt Umělci města Brna – taneční ztvárnění děl, představení Lyceum tančí balet, vystoupení na akci Rozloučení s prázdninami na Riviéře, 2x veřejná besídka dětí v rámci příměstských táborů.

Naše unikátnost spočívá například i v tom, že v průběhu lockdownu výuku našim studentům nahrazujeme pomocí video lekcí, kterých již využívají i studenti jiných tanečních škol. Dále spolupracujeme i se studenty Taneční konzervatoře Brno a poskytujeme jim naše zázemí pro tréninky.

 

V roce 2020 přišla škola kvůli vládním nařízením a nemožnosti provozu o cca 50% celkového rozpočtu.  Vzhledem ke covid opatřením zasahujícím živé umění jsme školu museli uzavřít v období březen – květen 2020 a říjen 2020 – současnost. Kvůli vysokým fixním nákladům je nyní bohužel škola finančně již na hranici krachu a já osobně se tím jako odpovědná osoba a samoživitelka dostávám již do existenčních problémů. Důvodem je ale pouze trvající tuhý lockdown. Stále cítím, že chci za zachování školy, tance a naší umělecké komunity bojovat a že to má smysl.

 

Jak to můžeme společně zvládnout…

Pokud i Vy věříte, že má smysl pokračovat, můžete nám nyní pomoci finančně. Budeme neskonale vděční za jakýkoli příspěvek. Výtěžek bude použit na umoření závazků, především placení nájmů v letošním roce v případě dlouhého lockdownu a další výdaje spojené s chodem školy. Dary si lze odepsat z daní. Případný finanční přebytek bude použit na rozvoj aktivit Balladine (nákup kostýmů a stejnokrojů pro děti, opravy v prostorách, nákladnější produkce představení apod.). Pro dárce uspořádáme děkovný večírek, jakmile to bude opět možné, na něž Vás již teď srdečně zvu! Zde sdílím číslo nově zřízeného transparentního účtu:

 

2701921645/2010

 

Co plánujeme co budoucna…

  • Připravujeme eshop a youtube kanál, kde nabídneme videovýuku baletu v našem obvyklém rozsahu veřejnosti.
  • Zahajujeme spolupráci s projektem Little talents Petry Burianové – jedná se o rozšíření výuky klasického baletu v brněnských školkách, vyučovat jej budou naše lektorky.
  • Připravujeme kalendář na rok 2021 – bude k dispozici hned po svátcích, pro objednání prosím pište email
  • Připravujeme vlastní značku baletního oblečení BALLADINE COUTURE – trikoty, sukně, zavinovací svetříky (i pro děti). Na tohle se já osobně těším nejvíc, bude to pecka :)

 

 

Za celý tým Balladine

Petra Chaloupková