Špičky 1 a 2 - Balladine
22432
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-22432,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Špičky 1 a 2

Špičkovky byly vyvinuty díky touze tanečnic po nadpřirozeném, ladném pohybu jakoby v beztížném stavu. Špičkový tanec je symbolem nejvyšší a nejnáročnější techniky ženského tance. Náplní kurzu je klasický baletní trénink (rozcvička a zahřátí, tyč, volnost, taneční praxe a protažení) vedený na špičkách. Jsou vybírány především prvky pro rozvoj rovnováhy, zlepšení baletní techniky, posílení a uvolnění nártů a potřebných svalových skupin. 

.

V ZIMNÍM SEMESTRU 2019 OTEVÍRÁME PROZATÍM JEDEN SOUHRNNÝ KURZ ŠPIČEK, který je určen pro tanečnice s předchozí zkušeností na špičkách alespoň 1 semestr v Balladine nebo 1 rok v jiné škole. Děkujeme za pochopení.

.

ŠPIČKY 1 je primárně určen pro tanečnice se zkušenostmi s baletem, které ještě netančily na špičkách. První měsíce se věnujeme především základům správné techniky stoje a tance na špičkách. Po zvládnutí těchto základů se již učíme i jednoduché krokové kombinace a variace. Pokud zatím nemáte vlastní špičkovky, kontaktujte nás před zahájením kurzu, rádi vám s jejich výběrem poradíme. V první hodině kurzu se budeme věnovat přípravě špičkovek pro tanec.

.

ŠPIČKY 2 je určen pro účastnice našeho kurzu Špičky ze zimního semestru a dalším zájemkyním, které již na špičkách tančily a chtějí se k tomuto umění vrátit. V těchto hodinách již věnujeme více času volnosti a taneční praxi. Hodiny jsou uzpůsobeny možnostem a pokročilosti tanečníků. Výstupem kurzu bude variace, kterou budou moct tanečnice předvést na závěrečném koncertu školy v červnu.

 

.