Špičky - Balladine
22432
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-22432,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Špičky

Špičkovky byly vyvinuty díky touze tanečnic po nadpřirozeném, ladném pohybu jakoby v beztížném stavu. Špičkový tanec je symbolem nejvyšší a nejnáročnější techniky ženského tance. Náplní kurzu je klasický baletní trénink (rozcvička a zahřátí, tyč, volnost, taneční praxe a protažení) vedený na špičkách. Jsou vybírány především prvky pro rozvoj rovnováhy, zlepšení baletní techniky, posílení a uvolnění nártů a potřebných svalových skupin. 

.

V ZIMNÍM SEMESTRU 2023 OTEVÍRÁME PROZATÍM JEDEN SOUHRNNÝ KURZ ŠPIČEK PRO VŠECHNY POKROČILOSTI.

Kurz špiček je určen pro tanečnice s předchozí zkušeností s baletem alespoň 1 rok. Zkušenost s tancem na špičkách mít nemusíte. Naučíme vás základy a pomůžeme i s výběrem správných špičkovek – pokud zatím nemáte vlastní špičkovky, kontaktujte nás před zahájením kurzu.

.

První měsíce kurzu se věnujeme především základům správné techniky stoje a tance na špičkách – i zkušenějším tanečnicím po letní pauze prospěje zopakování základů. Před Vánoci se již učíme i jednoduché krokové kombinace a variace. 

V druhém pololetí věnujeme více času volnosti a taneční praxi. Hodiny jsou uzpůsobeny možnostem a pokročilosti tanečníků. Výstupem kurzu bude variace, kterou budou moct tanečnice předvést na závěrečném koncertu naší školy v červnu 2024.

.