Co s sebou na první hodinu? - Balladine
51
post-template-default,single,single-post,postid-51,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Co s sebou na první hodinu?

Nikdy by mě nenapadlo, jak moc ženy nad takovou věcí přemýšlí. Já jsem navštívila svou první hodinu tance v pěti letech, maminka mě vedla za ruku a opravdu si nepamatuju, co jsem měla s sebou. Věřím ale, že když člověk jde na svou úplně první taneční hodinu v životě později, přemýšlí…co proboha na sebe? Trikot nebo tepláky? Co na nohy? Co s vlasy? Jsou potřeba nějaké speciální rekvizity?

Na tyto otázky se teď pokusím podle svých zkušeností odpovědět, abyste měly to rozhodování ‚conasebe‘ jednodušší.

1) OBLEČENÍ by mělo být pohodlné, neškrtící, z příjemného materiálu, aby se tanečnice mohla volně hýbat. Méně vhodné jsou vlající kusy oděvu. Svetry a mikiny nejsou třeba, v sálech bývá tak akorát teplo, nehledě na to, že pohybem se tělo samo zahřeje. Konkrétně si můžete obléct například: bavlněné tričko, sportovní tílko, speciální trikot, šortky od těch nejkratších až po dlouhé legíny, podle nálady s punčocháči nebo bez. Já někdy používám místo trikotu bavlněné body na ramínka (třeba z Tezenis), je to pohodlné a bavlna je příjemnější než ty sportovní umělé trikoty. Také není úplně nejlepší mít plandavé tepláky, protože pak není pořádně vidět, jestli máte správně propnuté koleno a tak. Chápu, že někdy se do tepláků doslova schováváme (obzvlášť, když nás někdo nutí dívat se na sebe při tanci do zrcadla), ale opravdu to není při těch něžnějších druzích tance ani příliš pohodlné.


2) OBUV je třeba měkká, ve které můžete propnout špičku – ideálně taneční piškoty nebo trochu podobné gymnastické. Pokud nic takového nevlastníte a nechce se vám pro začátek investovat, stačí silnější ponožky (nevýhoda je, že kloužou). Někdy se v obchodě objeví i ‚ponožky‘, které jsou určeny ke cvičení – jsou z bavlny jako ponožky, vypadají jako piškotky a jako podrážku mají gumové špuntíky, aby neklouzaly. Ty svoje jsem objevila náhodou ve výprodeji u M&S, byly určené na jógu.

3) VLASY (pokud jsou dlouhé) je nejlépe stáhnout do culíku, případně do drdolu. Rozpuštěné vlající vlasy při tréninku nejsou moc pohodlné, všude se lepí, zakrývají výhled a permanentně zaměstnávají nejméně jednu ruku, která je musí neustále odhrnovat z čela. Nehledě na to, že starší ortodoxní baletky-učitelky jsou celkem alergické na neupravenost všeho druhu. Naštěstí u nás ale učí samé liberální mladé holky!

4) S SEBOU – dostatek vody k pití, případně ručník na otření, pokud máte pocit, že ho můžete potřebovat. Nic dalšího ‚spešl‘ není třeba. Jen ta nejdůležitější věc: nadšení pro tanec!

Věřte, že z hodiny si odnesete minimálně dobrou náladu a propocené tričko, a nejspíš taky chuť pokračovat a být jednou z nejlepších tanečnic na světě :)

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.