Základní pozice nohou - Balladine
262
post-template-default,single,single-post,postid-262,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Základní pozice nohou

Prvky baletní techniky vycházejí z několika základních pozic rukou a nohou. Základních pozic nohou je pět. Všechny pozice vyžadují vytočení nohou z kyčelních kloubů. Pohyb vychází vždy z hýždí – to je důležité, aby při vytočení nedocházelo k rotaci kolen či kotníků a tím k jejich přílišnému opotřebení. Vytočení závisí na tělesných dispozicích tanečnice, ovšem do velké míry se dá nacvičit.

I. pozice: Váha je rozložená na obou chodidlech, paty spojené, kolena se dotýkají. Špičky nohou od sebe, ideálně v úhlu 180°.

II. pozice: Stejné postavení na obou dvou chodidlech jako u první pozice, mezi patami je mezera na délku jednoho chodidla.

III. pozice: Nohy jsou mírně překřížené, vytočené. Chodidla jsou přitisknutá k sobě a do poloviny se překrývají.

IV. pozice: Nohy jsou překřížené, vytočené. Chodidla jsou od sebe oddálená na vzdálenost jednoho chodidla. Špička přední nohy je přímo před patou zadní nohy, stejně jako pata přední nohy je přímo před špičkou zadní nohy.

V. pozice: Nohy jsou překřížené, vytočené. Chodidla jsou k sobě přitisknutá  a úplně se překrývají. Špička přední nohy je přímo před patou zadní nohy, stejně jako pata přední nohy je přímo před špičkou zadní nohy.

Grafické znázornění:

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.