Základy - orientace v sále - Balladine
255
post-template-default,single,single-post,postid-255,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Základy – orientace v sále

Správná orientace v sále je pro tanečníky velmi důležitá. Existuje jednoduchá pomůcka pro správnou orientaci, která napomáhá také v komunikaci mezi tanečníky a lektory.

Tato pomůcka není ničím složitým: orientace na volnosti je charakterizována osmi základními body (viz obrázek), které jsou pomyslně rozmístěny po obvodu sálu. Tanečnice [a] stojí uprostřed, bod [1] znamená zrcadlo (případně hlediště či jakoukoli jinou stranu sálu, pokud je definována jako bod [1]):

Při cvičení u tyče je orientace jasná. Tanečnice může být orientována dvěma způsoby:

1) čelem k tyči – obě ruce jsou volně položeny na tyči, lokty směřují dolů, ruce jsou od sebe vzdáleny ve vzdálenosti ramen, prsty včetně palců jsou položeny shora na tyči. Nohy pracují buď obě (např. plié) nebo jen jedna, přičemž druhá je stojná a zaujímá určenou pozici (viz články pozice nohou a rukou).

2) stranou k tyči – polovina těla blíž k tyči je vždy „pevná“, tanečnice se drží tyče jednou rukou, noha blíže k tyči je stojná a zaujímá určenou pozici. Druhá polovina těla a hlava pracují.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.