O ŠKOLE - Balladine
23313
page-template-default,page,page-id-23313,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive
O ŠKOLE

Taneční škola Balladine byla založena počátkem roku 2012. Prvotním konceptem školy byla výuka klasického baletu pro dospělé. V průběhu tří let byla nabídka kurzů a aktivit rozšiřována, což vyústilo v otevření vlastního tanečního studia v únoru 2015 na Moravském náměstí v Brně. V roce 2018 se škola přestěhovala do prostor společně s kavárnou Attitude na roh ulic Hilleho a třídy Kpt. Jaroše. Rok poté se definitivně usídlila v krásných prostorách staré školy na Řeznické 2, kde má báječné sousedy – studio Kogaa, Kvítka v bytě, divadlo D´epog a další..

V současnosti škola disponuje širokou nabídkou kurzů zahrnující několik tanečních a cvičebních stylů. Hlavním posláním školy zůstává výuka klasického baletu pro dospělé. Dále vyučujeme mimo jiné ballet barre fitness, contemporary, jógu, protahování a lekce baletu pro všechny dětské věkové kategorie. Naše taneční škola spolupracovala s Národním divadlem Brno ­ vznikl open class kurz, kde jsme prakticky i teoreticky studovali variace inspirované balety z repertoáru Baletu NdB.

Také vyučujeme kurz baletu i contemporary v angličtině a snažíme se tak rozšířit naši nabídku i pro zahraniční studenty v Brně.  Naše škola pořádá různé workshopy s externími lektory, letní školy, přípravu pro konzervatoristky, příměstský tábor pro děti a naši žáci se účastní různých soutěží. V rámci Brna se snažíme vytvářet a podporovat taneční komunitu, děláme happeningy v ulicích, pořádáme večírky a spolupracujeme s různými brněnskými podniky.

Naše kurzy jsou určeny všem, kdo chtějí proniknout do tajů ladného tanečního umění.  Talent pro tanec mají všichni lidé bez rozdílu! Všichni milujeme tu svobodu a euforii, kterou díky tanci můžeme prožít. Rozvíjíme svoji schopnost koordinace pohybu, smysl pro rovnováhu, správné držení těla a zhubneme do plavek, pokud je to naším cílem. Tanec nás dělá krásnější. Taneční umění  také může být něžnou a krásnou alternativou, pokud potřebujeme napravit záda nebo se zbavit jiných zdravotních problémů. Díky tanci vyjadřujeme a sdílíme své emoce.

 

 

NAPSALI O NÁS:

.